Joga i Pilates w Legionowie. Zajęcia nie tylko dla seniorów. Jak ćwiczenia wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne

O tym, że ćwiczenia fizyczne wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne nie trzeba udowadniać.

A jak wpłynęła regularna praktyka  jogi i pilateu na zdrowie i samopoczucie naszej najstarszej kursantki? obejrzyj relacje z zajęć w @scenaposasiedzku.

Niezależnie od wieku i sprawności fizycznej,zawsze jest dobry moment, aby rozpocząć dbanie o swoje zdrowie, bo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”

Oto kilka zalet:

1. Zdrowie fizyczne: Regularne wykonywanie ćwiczeń pozytywnie wpływa na nasze ciało pod wieloma względami. Pomaga w utrzymaniu zdrowej wagi, poprawia wydolność i siłę mięśni, zwiększa elastyczność i gibkość, poprawia wytrzymałość oraz wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Ćwiczenia mogą również pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi, obniżeniu ciśnienia krwi i poprawie metabolizmu.

2. Zdrowie psychiczne: Ćwiczenia fizyczne mają także korzystny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Wydzielanie endorfin podczas ćwiczeń powoduje uczucie euforii i poprawia nastrój, co przyczynia się do redukcji stresu, lęku i depresji. Regularne ćwiczenia mogą również zwiększać pewność siebie i poprawiać samoocenę. Dodatkowo, aktywność fizyczna może pomóc w lepszym radzeniu sobie ze stresem, poprawie jakości snu oraz zwiększeniu koncentracji i kreatywności.

3. Energia i witalność: Wykonywanie regularnych ćwiczeń może przynieść uczucie większej energii i witalności. Poprawa kondycji fizycznej sprawia, że jesteśmy bardziej wydajni i mamy więcej energii do wykorzystania w codziennych aktywnościach.

4. Redukcja ryzyka chorób: Regularne ćwiczenia mogą pomóc w redukcji ryzyka wielu chorób przewlekłych, takich jak choroba serca, udar, otyłość, cukrzyca typu 2, osteoporoza i niektóre rodzaje nowotworów. Ćwiczenia promują również zdrowe funkcjonowanie układu odpornościowego, co pomaga w lepszej ochronie przed infekcjami i chorobami.

5. Poprawa jakości życia: Wykonywanie ćwiczeń regularnie może przynieść ogólną poprawę jakości życia. Dzięki lepszemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu jesteśmy w stanie cieszyć się większą niezależnością, wykonywać codzienne czynności bez trudu i cieszyć się większą satysfakcją z życia.

Czy jesteś gotowy/gotowa?

Zapraszam do regularnych zajęć! Jesteś dla siebie najważniejszą osobą!

Joga i Pilates w Legionowie. Zajęcia nie tylko dla seniorów. Jak ćwiczenia wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne kaash yoga Kasia Mikutowicz Scena po sąsiedzku

22-22.10.2023 - Integracja Duszy i Ciała. Weekend jogowo-medytacyjny W BESKIDZKIEJ CHACIE z koncertem mis i gongów w towarzystwie audiowizualizacji, Michniowiec

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Joga i Pilates w Legionowie. Zajęcia nie tylko dla seniorów. Jak ćwiczenia wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne kaash yoga Kasia Mikutowicz Scena po sąsiedzku