11 marca 2023 - „Indyjskie rytuały zdrowego życia”- Poczytalnia Legionowo

W sobotni wieczór 11 marca 2023 odbyły się warsztaty, które poprowadziłam wspólnie z moją jogową koleżanką Martą Pilecką.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób, głównie mieszkańcy Legionowa, ale również rodzina i przyjaciele.

Po powrocie z Indii pragnęłam podzielić się moją piękną przygodą i opowiedzieć o Indiach, ludziach tam mieszkających, zwyczajach i rytuałach.

Głównym jednak tematem była joga, która postrzegana jest często jako religia, a ćwiczenie asan, jako coś niemożliwego do wykonania.

Na spotkaniu opowiedziałyśmy o ośmiu ścieżkach jogi, gdzie asany są tylko jedną ze ścieżek oraz o zasadach AVAV. Nie zabrakło również praktycznej części, a w niej: medytacji, kriyas, kobiecych asan, pranayamy i relaksacji przy dźwiękach Nada Yoga. W przerwie był poczęstunek kuchni indyskiej oraz chai. Na koniec zostały wyświetlone dwa krótkie filmy pokazujące życie w Instytucie Jogi – The Yoga Institute oraz moje doświadczenie z miejsc, które zwiedziłam.

Rozmawiając w przerwie z uczestnikami spotkania, miałam wrażenie, że
przekazana wiedza uświadomiła wielu osobom, że ćwiczenie asan jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, czy wagi i że zasady życia jogicznego opierają się na zdrowych zasadach życia społecznego i moralnego, którymi warto w życiu się kierować.

Przeczytaj

Kaash Yoga Kasia Mikutowicz 11 marca 2023 - „Indyjskie rytuały zdrowego życia”- Poczytalnia Legionowo2
Kaash Yoga Kasia Mikutowicz 11 marca 2023 - „Indyjskie rytuały zdrowego życia”- Poczytalnia Legionowo4
Kaash Yoga Kasia Mikutowicz 11 marca 2023 - „Indyjskie rytuały zdrowego życia”- Poczytalnia Legionowo1
Kaash Yoga Kasia Mikutowicz 11 marca 2023 - „Indyjskie rytuały zdrowego życia”- Poczytalnia Legionowo3